Правовий статус уряду Республіки Комі

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ФГБОУ ВПО «Сиктивкарський державний університет»

Факультет паралельного освіти та екстернату

Напрям «Юриспруденція»
Контрольна робота

з дисципліни «Конституційне право Республіки Комі»

тема: «Правовий статус уряду Республіки Комі»
Керівник: професор

Гаврюсов Ю. В.

Виконавець: студентка гр.6200

Левченко А. С.Сиктивкар 2014

1. Формування і склад Уряду Республіки Комі


У системі органів державної влади органи виконавчої влади займають особливе місце. Головне їх призначення - виконання законів. Ця влада, включає в свою структуру основну масу державних органів і більшість державних службовців, фактично організовують життя в державі. Для виконання своїх функцій вона здійснює велику розподільну діяльність, що зачіпає права та інтереси громадян.

Відповідно до ч.1 ст.80 Конституції Республіки Комі «виконавчу владу в Республіки Комі здійснюють Глава Республіки Комі, очолюване ним Уряд, а так само входять в систему виконавчої влади Республіки Комі міністерства та інші органи державного управління, які здійснюють виконавчі та розпорядчі функції і забезпечують права і законні інтереси громадян ».

У науки конституційного права під урядом як звичайно розуміють колегіальний орган загальної компетенції, який здійснює керівництво виконавчою діяльністю в країні. У його склад входить керівники найбільш значущих органів виконавчої влади, а іноді і представники науки. Таке визначення не зовсім підходить до президентських республікам, а де адміністрація із загальною компетенцією очолюється НЕ колективним органом, а одноосібно президентом. Республіка Комі є напівпрезидентської республікою, тому їй притаманний інститут уряду. Проте уряд, виконує своєрідну роль. Ним керує Глава Республіки Комі. На підставі ст.81Констітуціі виконавча влада в Республіки Комі здійснюється Глава Республіки Комі і покладаються їм Урядом.

Про самостійної ролі Глави Республіки Комі в системі виконавчої влади свідчить Указ Глави Республіки Комі « про Уряд Республіки Комі » від 13 лютого 1988р. Проте відповідно до ч.1 ст. 20 Закону « Про органи виконавчої влади в Республіки Комі » Глава Республіки комі входить склад уряду Республіки Комі.

На 1 березня 2000р. До складу Уряду Республіки комі входить 2первих заступника Глава Республіки Комі; 2 заступника Глави Республіки Комі; 4заместітеля Глави Республіки Комі, що суміщають свої посади з іншими обов'язками; Керівник Адміністрації Глави Республіки Комі; 15міністерств Республіки Комі; 2 голови комітетів Республіки Комі; 1 керівник територіального органу федеральної влади і голова Комі наукового центру Уральського відділення Російської Академії Наук.

Главою Республіки Комі за згодою Державної Ради призначає і звільняє з посади заступників Глави Республіки Комі і міністерства фінансів Республіки Комі. Решту міністерств Глави Республіки Комі призначається одноосібно. Начальник Управління Федеральної служби безпеки Російської Федерації по Респ...Страница 1 из 3 | Следующая страница