Правове становище прокурора при розгляді кримінальних справ у суді другої інстанції


Правове становище прокурора при розгляді кримінальних справ у суді другої інстанції


ВСТУП


У демократичному суспільстві людина є головною цінністю, основним гарантом його прав і свобод виступає держава. Прокуратура є одним з державних органів забезпечують захист інтересів людини, суспільства і держави.

Проблеми участі державного обвинувача в суді другої інстанції при провадженні у кримінальних справах викликають великий інтерес в науці кримінального процесу, що пояснюється їх важливою теоретичною і практичною значущістю, а також нестабільністю чинного кримінально-процесуального законодавства.

Актуальність теми дипломного дослідження. У суспільній правосвідомості російського суспільства все більше затверджується і підтримується вимога про об'єктивну необхідність підвищення ефективності кримінального судочинства, включаючи законодавчу оптимізацію правового Стансах прокурора в кримінальному переслідуванні. Ці очікування громадянського суспільства викликаються потребами розвитку сучасної правової системи і знаходяться у предметі дослідження загальної теорії права. Одночасно, рішення цього завдання є одним із пріоритетних напрямків у науці кримінального процесу. У цьому зв'язку, актуальність теми дослідження обумовлена ??проходять процесами здійснення правової реформи.

Цілі цього дослідження: а) розкриття правового статусу прокурора як процесуального засобу забезпечення ефективної реалізації всіх напрямків діяльності прокурора, що входять в механізм кримінального переслідування; б) обгрунтування необхідності поєднання інтересів законності та кримінального переслідування, із забезпеченням дотримання прав і свобод людини і громадянина в кримінальному судочинстві; в) обгрунтування необхідності оптимізації правового статусу прокурора та формулювання законодавчих ініціатив для створення сучасного і оптимального статусу прокурора у кримінальному переслідуванні.

Необхідність досягнення поставлених цілей зумовлює постановку і вирішення таких основних завдань:

) аналіз правового статусу прокурора у механізмі здійснюваного ним кримінального переслідування, і визначення місця кримінального переслідування в системі кримінально-процесуальних функцій;

) аналіз кримінального переслідування, здійснюваного прокурором, як пріоритетного напрямку його діяльності;

) аналіз правового статусу прокурора у механізмі здійснюваного ним кримінального переслідування при перевірці правосудності вироків та інших судових рішень у кримінальних справах та розкриття;

) дослідження процесуального змісту діяльності прокурора при перевірці законності вироків та інших судових рішень, що не вступили в законну силу в судах апеляційної інстанції та обгрунтування необхідності оптимізації його правового статусу в цьому напрямку процесуальної діяльності прокурора.


Правове становище прокурора при розгляді кримінальних справ у суді другої інстанції

прокурор кримінальний справу суд

Одним з напрямків діяльності прокуратури відповідно до Закону про прокуратуру і КПК РФ є виявлення і усунення суд...Страница 1 из 5 | Следующая страница