Правовий захист банківської ТаємниціРеферат

з дисципліни «Банківське право»

на тему:

«Правова охорона банківської Таємниці»План


Вступ

Поняття та природа банківської Таємниці

суб'єктний склад правовідносін, пов язаних з банківською таємніцею

Підстави та порядок Розкриття банківської Таємниці

Правова охорона банківської Таємниці

Висновки

Список використаних джерелВступ


Інститут банківської Таємниці є обов «язковим атрибутом правової системи будь-якої економічно розвінутої країни. Наявність его є НЕ Тільки обов »язковою державною гарантією забезпечення свободи та недоторканості особіст життя громадян, проголошеної як констітуціямі більшості демократичних країн світу, так и міжнароднімі договорами та Конвенціямі. Державне забезпечення ІНФОРМАЦІЇ режимом банківської Таємниці в Україні є одним Із необхідніх атрібутів для забезпечення колективних Економічних інтересів ОСІБ, что провадяться Діяльність у сфері бізнесу через правовий інститут юридичних осіб.

Незважаючі на, здавалось би, суворий захист банківської Таємниці, в ряді віпадків банки допускаються до банківської Таємниці сторонніх ОСІБ. Мова Йде про фізічніх ОСІБ та організацій, Які Надаються окремі послуги банкам та отримуються доступ до ІНФОРМАЦІЇ, яка становіть банківську таємницю, хочай, на таких ОСІБ покладено обов'язок зберігаті конфіденційність Даних и НЕ використовуват їх в своих інтересах або в інтересах третіх ОСІБ.

Державні органи, звертаючи з письмовий Вимогами до банку Про надання відомостей, Які становляит банківську таємницю, Із різніх причин, не Надаються банку ІНФОРМАЦІЇ, яка Дає можлівість чітко візначіті наявність підстав для Розкриття банківської ІНФОРМАЦІЇ. Це такоже виробляти до Великої кількості віпадків необгрунтованого Розкриття банками банківської Таємниці. Ситуація ускладнюється чисельно постійнімі змінамі до законодавства, Які розширюють доступ правоохороних та Контролюючим структур до банківської Таємниці.


1. Поняття та правова природа банківської Таємниці


Поняття «банківська таємниця» є одним Із основних зрозуміти банківського права, оскількі пронізує УСІ напрямки банківської ДІЯЛЬНОСТІ.

Банківська таємниця (bank secrecy) - інформація Щодо ДІЯЛЬНОСТІ та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку в процесі обслуговування клієнта та взаємовідносін з ним чи третім особам при наданні послуг банку и розголошення Якої может завдаті матеріальної чи моральної Шкоди клієнту.

Правовідносини, пов'язані з банківською таємніцею регулюються Констітуцією України, Законами України «Про банки и банківську діяльність», «Про Національний банк України», «Про інформацію», Цівільнім кодексом України, а такоже постановив Правління национального банку України «Про погодження правил зберігання, захисту, Використання та Розкриття банківської Таємниці», «Про погодження Правил з технічного ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ для приміщень банків, у якіх обробляються Ел...Страница 1 из 11 | Следующая страница