Організаційні та правові проблеми взаємодії вкладника і банку

Зміст


Введення

. Взаємодія вкладника і банку

. Проблема вибору банку

. Система страхування вкладів громадян

. Надійність банків в Російській Федерації

. Правовий захист, закріплена законом

6. Роль держави і систем страхування вкладів

7. Страхування вкладів в Євросоюзі

. Моральний ризик

Висновок

Список літературиВведення


На сьогодні дуже актуально і популярно серед фізичних осіб зберігати гроші в банках. Багато з людей не замислюються про безпеку свого вкладу і воліють банки (в основному приватні), які пропонують високий відсоток, але це часто ризиковано, у зв'язку з цим виникають різні ризики, проблеми, частіше втрата суми вкладу. Для того, щоб убезпечити громадян від ризиків, Банк Росії і Уряд РФ реалізують різні заходи. Одним з основних можна назвати ухвалення 2003 року Федерального Закону «Про страхування внесків фізичних осіб у банках Російської Федерації», який в цілому позитивно вплинув на розвиток ощадної справи в сучасній Росії. Цей закон встановлює організаційні основи системи страхування вкладів і забезпечує необхідну правову базу для захисту інтересів вкладників.

У даному рефераті будуть розглянуті різні проблеми: починаючи від взаємодії вкладника і банку, моральної відповідальності банку перед громадянином, що вклали гроші в банк, закінчуючи юридичними нормами, що закріплюють права громадян у банківській сфері.1. Взаємодія вкладника і банку


Залучення коштів юридичних та фізичних осіб, проведення операцій по депозитних рахунках традиційно є одними з основних видів діяльності для банківських установ. Однак світовій практиці відомі також випадки банкрутств банків, що призводять до повної або часткової втрати вкладниками своїх грошей. Проблема збереження внесків і депозитів, розміщених у банках, не є особливістю економічної ситуації країн з перехідною економікою, до яких належить і Республіка Білорусь. У різні періоди часу з цим питанням стикалися практично всі держави. Як наслідок практично у всіх розвинених країнах були розроблені в різній формі гарантійні системи компенсації банківських депозитних вкладів, що представляють собою комплекс заходів, що забезпечують захист вкладів на випадок невиконання комерційними банками зобов'язань щодо повернення залучених грошей.

Найбільш надійним способом вкладення грошей під відсотки для приватних осіб у всіх країнах вважаються банки. У Росії на сьогоднішній день вони залишилися майже без конкурентів: і фінансові компанії і швидко зростаючі акціонерні товариства пішли в тінь. Банки ж здаються солідними і надійними організаціями. Однак ця солідність дає багатьом з них підстави спілкуватися з вкладниками «з позиції сили»: не тільки пропонувати невисокі відсотки, але і нав'язувати не надто дружні умови договору. З іншого боку, вже кілька десятків банків не виконують своїх зобов'язань перед вкладниками.

За останні три роки обсяг вкладів населення в банках збільшився на 6,5 трильйонів рублів, що можна порівняти з доходом країни від нафтогазово...Страница 1 из 10 | Следующая страница