Особливості фінансів підприємств сільського господарства в організаційно-правовій формі СПК

Введення


Сільське господарство - одна із значущих галузей економіки. Близько 10% працездатного населення числиться в штаті підприємств сільського господарства. У курсової роботи будуть розглянуті основні особливості фінансів підприємств сільського господарства на прикладі СПК «Більшовик». Тема досить цікава, оскільки більшість людей живуть у великих містах, вживають в їжу молоко, фрукти і овочі. Але мало хто знає, яким чином ці товари потрапляють на прилавок, яку складну роботу потрібно виконати для їх виробництва. Особливо зараз, коли в магазинах все складніше купити якісні продукти, коли основна маса товарів імпортні, це питання стає досить актуальним.

Мета роботи - на прикладі діючого підприємства сільського господарства визначити особливості фінансів відрости сільського господарства.

Для цього потрібно виконати кілька завдань:

виявити тенденції розвитку цієї галузі;

визначити проблеми фінансів підприємств сільського господарства;

запропонувати можливі рішення виявлених проблем.Глава 1. Теоретичні основи фінансів підприємств сільського господарства


.1 Особливості організації фінансів підприємств сільського господарства


Особливості сільськогосподарського виробництва полягають в тому, що воно має справу з живими організмами - тваринами і рослинами.

В якості головного, нічим незамінного засоби виробництва, використовує землю.

Ці особливості можна об'єднати в такі групи:

Природно-кліматичні і природно-біологічні:

грунтово-кліматичні особливості визначають зональну спеціалізацію, тривалість робочих періодів у виробництві, розбіжності у продуктивності і прибутковості господарства, диференціацію в собівартості і рентабельності продукції;

погодні умови впливають на час проведення і темпи роботи, обсяг і якість продукції, що викликає необхідність створення натуральних і грошових страхових і резервних фондів;

природний, природно-біологічний цикл розвитку рослин і тварин визначає кругообіг фінансових ресурсів (від урожаю до урожаю), а необхідність концентрації матеріальних, грошових і трудових ресурсів до певних періодів забезпечується кредитами банків.

Технологічні та організаційні:

через поєднання в сільському господарстві двох взаємодоповнюючих галузей - рослинництва і тваринництва здійснюється роздільне планування, облік і організація;

наявність внутрішньогосподарського обороту більшої частини сільськогосподарської продукції необхідно для забезпечення безперервності виробничого циклу.

Соціально-економічні:

по праву власності в сільському господарстві функціонують державні, приватні та кооперативні підприємства двох відносно однорідних груп: підприємства акціонерного та кооперативного типів.

Перші представлені акціонерними товариствами (відкритого та закритого типів) і товариствами різних видів, другі - колгоспи, сільськогосподарські виробничі кооперативи і колективні сільськогосподарські підприємства.

Витра...Страница 1 из 18 | Следующая страница