Взаємодія правоохоронних органів у сфері попередження митних злочинів в Республіці Казахстан

ВСТУП


Актуальність . В даний час безперечним фактом є те, що митні органи Республіки Казахстан грають стратегічну роль в економічному розвитку країни. Адміністрування політики зовнішньої торгівлі, застосування фіскальних заходів та виконання положень законів, що регулюють торгові відносини, є основними завданнями митних органів Республіки Казахстан [1, с.26].

За минулі роки відбулися великі зміни у зв'язку з утворенням Митного Союзу, куди увійшли Російська Федерація, Республіка Казахстан і Республіка Білорусь. Вдалося багато чого змінити в митному законодавстві Республіки Казахстан. Був прийнятий основоположний для митної справи документ, як Кодекс Республіки Казахстан «Про митну справу в Республіці Казахстан». Створена правова основа для діяльності казахстанської митної служби в рамках Митного Союзу. Зросла роль митних органів, активно беруть участь в розробці зовнішньої і внутрішньої політики Казахстану. На сьогоднішній день митні органи також займають значне місце в системі правоохоронних органів, що здійснюють захист економічного суверенітету та економічної безпеки нашої держави. Як ми знаємо, митна справа (регулювання) з'явилося і існує тому, що через кордони держави переміщуються різноманітні види товарів і транспортних засобів. І з зростанням маси рухомого майна, яке звертається між різними країнами, збільшуються обсяг і значення митної справи. У процесі здійснення митного регулювання реалізуються дві групи цілей: економічні та правоохоронні.

Економічні цілі митного регулювання пов'язані із здійсненням фіскальної та регулятивної функцій митної справи.

Правоохоронні цілі спрямовані на забезпечення безпеки країни (захист безпеки держави, громадського порядку, моральності населення, життя і здоров'я людей), охорону тварин рослин, навколишнього природного середовища, на захист інтересів казахстанських споживачів ввезених товарів, припинення незаконного обігу наркотичних засобів, зброї, предметів художнього, історичного та археологічного надбання і багато чого іншого. Правоохоронний статус Комітету митного контролю Міністерства фінансів Республіки Казахстан закріплений Кодексом Республіки Казахстан «Про митну справу в Республіці Казахстан», Законом Республіки Казахстан «Про правоохоронну службу» від 06.01.2011р. Створення в системі Комітету митного контролю та зміцнення протягом минулого періоду спеціальних підрозділів правоохоронного профілю дозволило активізувати боротьбу зі злочинами та правопорушеннями у сфері митної справи.

Але, незважаючи на це правоохоронна діяльність митних органів ще мало досліджена в теоретичному плані, є також чимало практичних проблем щодо здійснення цієї діяльності. Актуальність досліджуваної проблеми визначена необхідністю вивчення взаємодії правоохоронних органів з митними органами в боротьбі з митними злочинами, так як саме митні органи стоять на сторожі економічної безпеки нашої країни.

Ступінь розробленості проблеми . Проблема взаємодії правоохоронних органів була предметом багатьох досліджень. Вона розглядалася в роботах з кримінального, адміністративного та митного права. Увагою не оминули й такі відомі вчені як: Ерімбетов С.С, Абдікєєв М.Н., Омарова З.М., Кожагапов Є., Сарсембаев М.А., Алібеков С.Т.

Мета - на основі вивчення нормативно-правових актів,...Страница 1 из 18 | Следующая страница