Недійсність угод: поняття, види, правові наслідки

Недержавний освітній заклад вищої професійної освіти

«ЗАХІДНО-УРАЛЬСЬКИЙ ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ І ПРАВА»

(НОУ ВПО ЗУІЕП)

р. Перм

Кафедра Цивільного права

Курсова робота

«Недійсність угод: поняття, види, правові наслідки»
Виконав (а):

Лутченко А.В.
Перм, 2013

Зміст


Введення

. Недійсність угод. Поняття

. Види недійсних угод

. Зміни положень про недійсність угод

Висновок

Список використаної літератури та нормативно-правових актів


Введення


Угоди є основною правовою формою, в якій опосередковується обмін між учасниками цивільного обороту.

допомогою угод здійснюється нормативний процес майнових відносин у суспільстві: громадяни користуються послугами підприємств побутового обслуговування, роздрібної торгівлі, транспорту, зв'язку, розпоряджаються належним їм майном. Цей процес триває протягом усього життя людини - від народження до самої смерті. Різні організації вступають у взаємовідносини, пов'язані з виробництвом продукції, постачання один одного необхідними матеріалами та сировиною, поставкою товарів, будівництвом, перевезенням вантажів і виконання науково-дослідних, проектних і конструкторських робіт. Громадяни та юридичні особи здійснюють при цьому найрізноманітніші дії, в результаті яких виникають, змінюються і припиняються права та обов'язки.

Правове регулювання операцій становить один з найважливіших інститутів приватного права. Це не випадково, оскільки цивільний оборот передбачає вчинення громадянами і юридичними особами різного роду правомірних дій, які здатні породжувати, змінювати і припиняти цивільні права та обов'язки в силу самого факту волевиявлення, навіть не будучи санкціонованими з боку держави.

Чинний Цивільний кодекс Російської Федерації вперше в Росії на рівні закону дав легальне визначення нікчемних і оспорімих угод, що породило безліч юридичних і практичних проблем. Законодавче розділення недійсних угод на нікчемні та оспорювані не є простою випадковістю. Воно викликане прагненням укладачів ГК РФ врахувати ті чи інші юридичні особливості цих видів угод, щоб найбільш повно задовольнити потреби цивільного обороту, який буквально з кожним днем ??стає все складніше і різноманітніше. Крім того, за наявності угод як юридичних фактів завжди знайдеться ситуація, коли дану угоду треба буде розірвати і вирішити питання про наслідки цього розірвання для сторін.

Всі ці питання будуть розглянуті в цій курсовій роботі.


1. Недійсність угод. Поняття


Для більш повного і всебічного розгляду поставлених питань, думаю, необхідно почати спочатку - з поняття угод.

Значна кількість статей нового Цивільного Кодексу присвячено операціях. З точки зору цивільного законодавства підприємницька діяльність - незалежно від того, чи йде мова про виробництво, торгівлі, транспорті, банківських чи біржових операціях тощо- Може бути предс...Страница 1 из 14 | Следующая страница