Правове регулювання конфіскації майна в Російській Федерації

Зміст


Введення

Глава I. Сутність, поняття, види, застосування конфіскації майна

.1 Поняття конфіскації

.2 Ознаки та види конфіскації

.3 Застосування конфіскації

Глава II. Конфіскація в Російській Федерації та інших країнах: історичні проблеми, перспективи

.1 Історія

.2 Проблеми

.3 Перспективи

Глава III. Правове регулювання конфіскації

.1 Зміст конфіскації

.2 Проблеми застосування конфіскації майна в кримінальному праві

.3 Судове застосування конфіскації

Висновок

Список нормативно-правових актів, судової практики та спеціальної літературиВведення


Наша робота пов'язана з актуальною на сьогоднішній день темою - конфіскація майна. Конфіскація як вид покарання кримінального права відома давно. Якщо згадати законодавство XIX - XX століть, то згідно з ним, конфіскація ставилася до так званих майновим покаранням і представляла собою вилучення у винної особи його майна або тільки деяких предметів, призначалася в якості додаткового покарання.

Спочатку законом допускалося повна або часткова конфіскація. Але пізніше повна конфіскація була виключена з Уложення про покарання кримінальних та виправних.

У кримінальному законодавстві Радянської Росії, конфіскація існувала весь час. У 1996 році до Кримінального Кодексу РФ вона була теж включена, але згідно з Федеральним Законом від 8.12.2003г. конфіскацію виключили з числа кримінальних покарань.

Але 27.07.2006г. Федеральний Закон № 153-ФЗ конфіскацію ввели знову до Кримінального Кодексу РФ, але тепер уже як іншої міри кримінально-правового характеру. Але сутність конфіскації фактично не змінилася. Вона як і раніше виражається в примусовому безоплатному зверненні за рішенням суду у власність держави відповідного майна.

У нашій роботі ми виділили наступні завдання:

історія розвитку законодавства про конфіскацію;

поняття загальної характеристики конфіскації майна, тобто поняття, види, правове регулювання;

співвідношення конфіскації майна в кримінальному праві з іншими галузями права.

Звичайно, існують і проблеми в конфіскації майна. Ці проблеми розглядали в своїх працях і роботах, наукових статтях юристи, історики, політичні діячі дореволюційного, радянського і пострадянського періодів.

Спираючись на ці роботи, праці, на факти ми постараємося розібрати тему конфіскації майна детальніше.Глава I. Сутність, поняття, види, застосування конфіскації майна


Розвиток конфіскації в історії законодавства пройшло в кілька етапів. Основою аналізу цих етапів є джерела законодавства, які діяли в той період. Завдяки цим джерелам, ми можемо глибше зрозуміти що відбуваються в суспільстві явища і події того періоду.

Перші етапи розвитку конфіскації можна побачити в дореволюційних джерелах російського права. У рамках редакції Руської Правди (Короткої і Великої) містилися норми, які згадували про конфіскацію. Таке покарання застосовувалося в першу чергу за підпал, також за розбій, казнокрадство і деякі ін...Страница 1 из 18 | Следующая страница