Правові засади здійснення валютних операцій

Федеральне державне бюджетне освітня установа вищої професійної освіти

Російська академія народного господарства та державної служби при Президентові Російської Федерації

КАФЕДРА АДМІНІСТРАТИВНОГО ПРАВА


РЕФЕРАТ

Правові засади здійснення валютних операцій
Санкт-Петербург 2011


Зміст


Введення

Глава I. Поняття і види валюти і валютних операцій. Порядок здійснення валютних операцій за чинним законодавством

§ 1. Поняття валюти, її види та характеристика

§ 2. Поняття і види валютних операцій

§ 3. Порядок проведення валютних операцій в РФ

Глава II. Проблеми кваліфікації адміністративних правопорушень, пов'язаних з незаконними валютними операціями

Висновок

Список використаної літератури


Введення


Актуальність теми дослідження. Становлення в Росії високоефективної економіки неможливо без розвиненого фінансового ринку, складовою частиною якого є валютний ринок і валютні операції, що проводяться на ньому.

У сучасному процесі глобалізації та розширенні зовнішньоекономічних зв'язків розширився і коло безпосередніх учасників міжнародних угод. Комерційні банки здійснюють міжнародні розрахунки і пов'язані з ними валютні операції на міжнародних ринках. У зв'язку з цим в Росії відбулися істотні зміни в техніці проведення окремих валютних операцій, пов'язані з реформуванням валютного законодавства.

Так, з 18 червня 2004 Вступив в дію Федеральний закон від 10 грудня 2003 р. № 173-ФЗ Про валютне регулювання та валютний контроль (з ізм. та доп. від 29.09.2011) ( далі - Закон про валютне регулювання), спрямований на подальшу лібералізацію проведення валютних операцій в Росії, який скасував цілий ряд нормативних документів ЦБ РФ.

Наукова розробленість теми. На сьогоднішній день тема правового регулювання валютних операцій в Росії активно вивчається фахівцями в галузі економіки та права. Так, у зв'язку з прийняттям нового Федерального закону від 10 грудня 2003 р. № 173-ФЗ Про валютне регулювання та валютний контроль був кардинально змінено підхід до регулювання валютних операцій між резидентами і нерезидентами. Це призвело до безлічі дискусій з приводу проголошеної лібералізації валютного законодавства.

Також чимало суперечок виникає з приводу проблеми кваліфікації адміністративних правопорушень, пов'язаних з незаконними валютними операціями. На відміну від колишнього новий Закон не передбачає конкретних складів валютних правопорушень (ст.25). Таким чином, відповідальність за валютні правопорушення буде застосовуватися виходячи з складів, закріплених у ст. 15.25 і 16.14 КоАП РФ.

Цими та іншими питаннями, пов'язаними з дослідженням валютного законодавства, займалися і продовжують займатися діячі юридичних наук такі, як В. П. Астахов, І. Т. Балабанов Г. Н. Бурлак, Т. П. Варламова А. В. Ємелін, О. І. Кузнецова, Я. І. Нестеров.

Об'єктом даного дослідження є суспільні відносини, що складаються з п...Страница 1 из 9 | Следующая страница