Теоретико-правовий аналіз соціального забезпечення дітей-сиріт і дітей, які залишилися без піклування батьків

Міністерство освіти і науки Російської Федерації

Стерлитамакский філія

федерального державного бюджетного освітньої установи

вищої професійної освіти

«Башкирський державний університет»

Коледж


Курсова робота

ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВИЙ АНАЛІЗ СОЦІАЛЬНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДІТЕЙ-СИРІТ ТА ДІТЕЙ, ЩО ЗАЛИШИЛИСЯ БЕЗ ПІКЛУВАННЯ БАТЬКІВ

за спеціальністю 030912

Право і організація соціального забезпечення


Виконала: студентка III курсу

групи ПСО - 31

Гайсина А.К

Науковий керівник

Юлбердіна Л.Р.
Стерлітамак - 2013


ВСТУП


Сирітство як соціальне явище існує стільки ж, скільки людське суспільство і є невід'ємним елементом цивілізації. У всі часи війни, епідемії, стихійні лиха, інші причини призводили до загибелі батьків, внаслідок чого діти ставали сиротами. Мабуть, з виникненням класового суспільства з'являється і так зване соціальне сирітство, коли діти позбавляються батьківського піклування в силу небажання або неможливості здійснювати останніми батьківські обов'язки.

В даний час проблеми соціального захисту дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків, в умовах радикальних реформ дуже актуальні, відрізняються новизною і достатньою складністю, як в теоретичному, так і в практичному відношенні. Соціально-економічна і політична ситуація, що склалася в Росії, призводить до зростання числа дітей-сиріт та дітей, які залишаються без піклування батьків. Діти, які залишилися без батьків не можуть бути ізольовані від суспільства.

Актуальністю даної курсової роботи полягає в тому, що основною проблемою для всіх країн світу, в тому числі і для Росії є проблема допомоги дітям, які залишилися без піклування батьків. Важке матеріальне становище більшості населення, зростання алкоголізму та наркоманії суспільства створюють непомірні перевантаження для сім'ї. Число дітей, позбавлених батьківського піклування зростають. Страшно те, що більшість їх складають соціальні сироти, тобто діти, кинуті батьками напризволяще.

Метою курсової роботи є виявлення різних форм соціального забезпечення прав та інтересів дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків.

У відповідності з метою курсової роботи, були поставлені наступні завдання:

. Дослідити поняття діти-сироти та діти, які залишилися без піклування батьків, а також розкрити основні причини соціального сирітства в Російській Федерації.

. Охарактеризувати основні функції органів, що сприяють соціальному забезпеченню дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків.

. Дослідити проблеми соціального забезпечення дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків, а також нормативно-правові акти, спрямовані на вирішення цих проблем.

Теоретичною базою даної курсової роботи є такі навчальні посібники як: Брутман В.С. «Соціальне сирітство: по шляху від...Страница 1 из 17 | Следующая страница