Правові основи та Функції держави

1. Загальне понятих та ознакой держави


Держава - це суверенна політико-Територіальна організація влади певної Частини населення в соціальна неоднорідному суспільстві, что має Спеціальний апарат управління и примусу, здатн помощью права делать свои веління загальнообов'язкове для населення всієї країни, а такоже Здійснювати керівництво Опис та управління загальносуспільнімі справами.

До основних ознакой держави відносять:

суверенітет;

Територіальне розселення населення країни;

наявність апарату управління и примусу;

здатність відаваті загальнообов'язкові правила поведінкі;

здатність збіраті податки, делать позики и давати кредити;

спроможність віражаті и захіщаті Захоплення певної Частини населення.

Суверенітет держави - це верховенство, самостійність, повнотіла, єдіність и неподільність влади в певній державі у межах ее территории, а такоже незалежність и рівноправність країни в зовнішніх відносінах.

Населення в державі розселення по всій ее территории, яка поділяється на адміністративно-теріторіальні чі політично-теріторіальні одініці. Політична влада держави, ее суверенітет пошірюється на всех людей, что Живуть на ее территории.

Держава має Спеціальний апарат - систему законодавчо, виконавчих, судових и контрольно-наглядових органів, а такоже відповідні Матеріальні засоби для Виконання своих Завдання. До них належати: армія, поліція (міліція), Виправні встанови, служби національної безпеки, ПІДПРИЄМСТВА, встанови та Інші організації.

Держава встановлює загальнообов'язкові для Всього населення правила поведінкі и закріплює їх у нормах права.

Держава збірає податки, что Використовують для утримання організацій державного механізму, Які НЕ віробляють товарів и НЕ Надаються платних послуг.

У соціально неоднорідному суспільстві влада віражає та захіщає Захоплення певної Частини населення, носії влади в організаційному відношенні відокремлені від громадянського суспільства.


2. Основні Теорії походження держави


Патріархальна теорія (Аристотель, Р. Філмер, Н.К. Міхай-ловській, М.Н. Покровський). Відповідно до цієї Теорії держава походити від патріархальної сім «ї, внаслідок ее розростання: сім» я - сукупність сімей (селище) - сукупність селищ (держава). Аристотель називав людину Політичною твариною, яка вступає у отношения з людьми з метою виживання. Відбувається Утворення сімей. Розвиток ціх сімей у результаті розмноження виробляти до создания селищ, їх об'єднання утворюють державу.

Отже, держава з «являється як результат сімейних взаємовідносін, а влада монарха трактується як продовження влади батька (патріарха) у сім" ї, яка є «батьківською» за характером. Натепер ця теорія НЕ может буті спрійнята, однак ее деякі елєменти, самперед роль Сім'ї у становленні державності, повінні враховуватіся.

Теологічна теорія (Фома Аквінській) грунтується на ідеї божественного создания держави з метою реалізації загально блага. Вона обґрунтовує панування духовної влади над світською, церкви - над державою. Кожній людіні нака...Страница 1 из 13 | Следующая страница