Особливості правового поведінки

Зміст


Введення

1. Правомірне поведінку і протиправна поведінка як різновиду правової поведінки. Види правомірної поведінки

2. Поняття і види правопорушень

. Юридичний склад правопорушення

. Причини правопорушень. Роль органів внутрішніх справ у боротьбі з правопорушеннями

Висновок

Список використаної літератури


Введення


Право - важливий засіб регламентації, розвитку та охорони суспільних відносин. Але самі ці відносини є продукт життєдіяльності людей, їхньої поведінки в суспільстві. Отже, регулювати суспільні відносини право може, лише впливаючи на поведінку конкретних людей, окремих особистостей, з дій яких складаються ці відносини. Можна сказати, що право - один з найважливіших інструментів управління поведінкою людей, яке і виступає безпосереднім об'єктом правового регулювання. К. Маркс, характеризуючи роль поведінки в правовому регулюванні, підкреслював, що крім своїх дій людина зовсім не існує для закону, не є його об'єктом. Тому дії людини - єдине, в силу чого він підпадає під владу чинного права.

Поведінка людей надзвичайно різноманітно. Воно має різні форму вираження, інтенсивність, мотиви, цілі, наслідки. Але всі варіанти поведінки виявляють певні інтереси, орієнтації, ідеологічні позиції в системі відносин державно-організованого суспільства. Саме тому всяке поводження виступає об'єктом моральної і правової оцінки.

З позицій права поведінка людини може бути оцінено по-різному. Окремі відносини людей знаходяться поза сферою правового регулювання, а тому взагалі не оцінюються правом (відносини любові, дружби і т.д.). Вони піддаються лише моральній оцінці. Інші відносини юридично байдужі, не вимагають правового регулювання та відповідного державного реагування (наприклад, захоплення спортом, музикою). Але найбільший інтерес для юридичної науки і практики представляє поведінку людей у ??сфері правового впливу, тобто поведінку, врегульоване правом. У літературі така поведінка називають правовим.

У своїй роботі я поставив метою приділити належну увагу особливостям правового поведінки в цілому, висвітлити види, причини, наслідки правомірної і протиправної поведінки, розкрити зміст поняття «юридичний склад правопорушення», також показати роль органів внутрішніх справ у боротьбі з правопорушеннями. Мною використовувалися роботи як білоруських, так і російських авторів, також акти поточного законодавства Республіки Білорусь.


1. Правомірне поведінку і протиправна поведінка як різновиду правової поведінки. Види правомірної поведінки


Як було сказано раніше, безумовний інтерес для юридичної науки, практики, юридичної освіти представляє поведінку людей у ??сфері правового впливу, тобто поведінку, врегульоване правом - правова поведінка. У сферу правового регулювання потрапляють, насамперед, найбільш значущі для суспільства відносини. Це майнові, товарно-грошові відносини, відносини у сфері державного управління та ін

Слід підкреслити, що соціально значуща поведінка людей слід розглядати в якості правової поведінки, якщо воно передбачене нормами права, регулюється ними і тягне юридичні наслідки.

В останні роки вчені-юристи приділяють значну увагу характеристи...Страница 1 из 16 | Следующая страница