Правові основи діяльності селянських (фермерських) господарств

Зміст

фермерський господарство майно пристав

Введення

Глава 1. Поняття селянського (фермерського) господарства та його основні риси

.1 Історія зародження селянських (фермерських) господарств

.2 Поняття селянських (фермерських) господарств

.3 Створення селянських (фермерських) господарств

Глава 2. Правовий режим майна селянських (фермерських) господарств

.1 Склад майна селянських (фермерських) господарств

.2 Володіння, користування і розпорядження майном селянських (фермерських) господарств

.3 Розділ майна селянських (фермерських) господарств

Глава 3. Особливості звернення стягнення на майно селянських (фермерських) господарств

.1 Застосування норм виконавчого провадження при зверненні стягнення на майно селянських (фермерських) господарств

.2 Майно селянських (фермерських) господарств, на яке не може бути звернено стягнення

.3 Земля селянського господарства, як майно особливого роду

Висновок


Введення


Становлення багатоукладної економіки та розвиток ринкових відносин у нашій країні викликали поява великого різноманіття форм власності і господарювання. В аграрному секторі з'явилися такі специфічні форми господарювання як селянські (фермерські) господарства. Вони отримали значний розвиток у сільськогосподарському виробництві за останні роки. Правовим статусом суб'єктів, які займаються здійсненням діяльності у сфері сільського господарства, приділяється велика увага. Не є винятком і селянські (фермерські) господарства. Однією з цілей почалася на початку 90-х років XX століття в Росії аграрної реформи було створення умов для відродження і розвитку індивідуального, сімейного господарства, яке відповідає традиційному укладу життя на селі, створює зацікавленість у результатах власної праці. Закон РРФСР від 22 листопада 1990 р. «Про селянське (фермерське) господарство» що є одним з перших законів періоду переходу до нової ринкової економіки, наказував, що селянські (фермерські) господарства реєструються як юридичні особи. Але дійсність показала помилковість цього положення зазначеного закону з ряду причин, які будуть проаналізовані в основній частині цієї дипломної роботи. Це положення фактично втратило силу в 1995 р. зі вступом в дію частини першої Цивільного кодексу Російської Федерації, відповідно до якої селянське (фермерське) господарство не входить до числа встановлених організаційно - правових форм юридичних осіб, а глава КФГ реєструється як підприємець.

Зрештою і Федеральним законом «Про селянське (фермерське) господарство» від 11 червня 2003 р. № 74 - ФЗ був даний офіційний відповідь на давно мучило багатьох юристів питання про подальше правовий статус селянських (фермерських) господарств.

Відповідно до зазначеного закону селянське (фермерське) господарство придбало три характерних ознаки:

. Фермерське господарство створюється з метою ведення товарного сільськогосподарського виробництва, і цим воно відрізняється від особистого підсобного господарства, де продукція вирощується в осн...Страница 1 из 9 | Следующая страница