Передумови Розколу російської православної церкви

ЗМІСТ


ВСТУП

ГЛАВА I. ПЕРЕДУМОВИ інакомисленням В РОСІЇ.

.1 Передумови розколу Російської Православної Церкви

.2 Єресь стригольників

.3 Єресь жидівство

Глава II. ПАТРІАРХ НІКОНА

.1 Другий Патріарх династії Романових Никон

.2 Реформи Патріарха Никона

ГЛАВА III. СУПРОТИВНИК ПАТРІАРХА НІКОНА - протопопа Авакума

.1 Особистість Протопопа Авакума - лідера церковного розколу

.2 Погляди та ідеї Протопопа Авакума

ВИСНОВОКВСТУП


У XVII столітті Російська Православна Церква пережила Розкол, який був викликаний реформами церковних обрядів і виправленнями в богослужбових книгах. Цей Розкол Церкви став масовим релігійно - громадським рухом, який породив свою власну культуру, ідеологію та історичну традицію. В один і той же час з Розколом стався гострий інцидент духовної та світської влади, який завершився затвердженням верховенства влади царя над владою патріарха. Атмосфера духовної свободи суспільства, яка була закріплена законом 1990 року «Про свободу віросповідань», дуже благотворно вплинула на відновлення старообрядницьких традицій.

У сфері ідеології та релігійно-канонічної роботи може йти мова власне про становлення споконвічних направленностей, які були сформовані в процесі історичного становлення староверие. Так, за висновками істориків 1960-80-х років про провал старообрядницької есхатології і антихристологія, дані концептуальні нюанси відроджуються безпосередньо, як корінні бази старообрядницького світорозуміння.

Актуальність дослідження. Розколом прийнято називати подію в 2-ій половині XVII століття відділення церков від чільної Російської Православної Церкви, а так само частини віруючих, яких з часом стали називати себе старообрядцями або ж розкольники. Значимість Розколу в російській історії орієнтується тим, що власне він є видимою відправною точкою духовних протиріч і смути, які закінчилися в перших числах XX століття погромом російської православної державності. Про окремих деталях Розколу писали майже всі філософи та історики. Кожен пояснював його передумови і роз'яснював результати по-своєму. І в інтерпретаціях святих отців не було єдності. І саме цим пояснюється необхідність нового пояснення такого явища, як Розкол. Безпосереднім приводом для Церковного Розколу була «книжкова справа» це процес коригування та редагування богослужбових книг.

Теоретична і практична значущість роботи - міститься в тому, що власне визначення та обговорення причин, які впливали в подальшому на становлення російської історії і російської культури в період церковного Розколу в XVII столітті, повинна бути прийнята на озброєння при дослідженні курсів історії Росії, релігійної філософії, ситуації Руської Православної Церкви, не тільки в університетах, а й у навчанні дітей середніх загальноосвітніх навчальних закладах.

Проблемами дослідження вважається вплив єресі на російську культуру XV - XVI століть. І розвиток ситуації цього процесу.

Об'єкт дослідження. Об'єктом дослідження в даній роботі є передумови Роз...Страница 1 из 17 | Следующая страница