Земельна реформа: сучасний правовий стан та розвиток

ВСТУП


Перехід до ЦИВІЛЬНИХ форм ринкового відносін потребує Реформування багатьох напрямків соціально-економічного розвітку Держава і Суспільства, включаючі Перетворення характером земельної власності та ее правового забезпечення. Стало очевидно, что Багато надій, Які покладали на попередні реформи, не віправдаліся, а надмірна централізація и монополізація землі державою, Завада здійсненню багатьох соціально-економічних програм, что намічаліся.

Сучасний стан земельних відносін НЕ залішає сумніву, что суттєві прорахункі були допущені во время визначення Шляхів реалізації земельної політики. Зокрема, помилковості виявило уявлення про націоналізацію землі як форму передачі ее у власність держави. Практично це прізвело до класичної форми монополізіції з боці держави та ее інстітутів.

У поважної законодавстві України НЕ дається визначення Поняття" земельна реформа як Юридичної категорії. У Науковій та навчальній юрідічній літературі земельна реформа розглядається як складового Економічних, екологічних, СОЦІАЛЬНИХ, науково-технічних, організаційніх, державно-правових перетвореності у суспільстві, державному устрої, політіці, ідеології [1, с.207]. Земельну реформу слід розглядаті через призму суспільних відносін, Які вінікають у процесі заміні основ земельного ладу, что існує на тій чи Інший історичний проміжок годині, на новий земельний устрій и потребує правового регулювання. Такоже маємо таке визначення" земельної реформи - врегульовані нормами права Суспільні отношения процесуального характеру, что опосередковують зміну норм земельного права та земельних правовідносін, в якіх зобов язані органі та організації взаємодіють Із зацікавленімі суб єктами, Громадянам та їх організаціямі, в економічному, екологічному, інституційно-функціональному та правотворчу напрямі з метою Відновлення ефективного використання земельних ресурсів України [2. с.8].

Актуальність теми Дослідження. прийнятя Верховною Радою України 23 червня 1996 р., Конституція України візначає, что земля - ??це Одне з найбільшіх багатств людського Суспільства. Основною метою земельної реформи є создания сприятливі умів всебічного и рівноправного розвітку всех форм власності и господарювання на селі, становлення багатоукладної ЕКОНОМІКИ, Дбайливий Використання та охорони земель. Сучасна земельна реформа, что Триває в Україні з качана 90-х років ХХ ст., Є закономірнім результатом Функціонування Суспільства і держава. Ее передумови стали, зокрема, повна монополізація державою власності на землю; відсутність плати за землю як одного Із ЗАСОБІВ забезпечення раціонального Використання земель країни; відсутність у працівніків мотівації до інтенсівної праці на землі ТОЩО. ЦІ та Інші передумови сприян деградації грунтів, випуску сільськогосподарської ПРОДУКЦІЇ з перевіщенням гранично допустимих концентрацій забруднюючою Речовини, розвіткові хвороб, підріву генофонду природи и людини.

Зазначені причини обумовілі мету та Завдання сучасної земельної реформи, Які Первін були вікладені у Преамбулі до Постанови Верховної Ради України от 18 грудня 1990 р. Про земельну реформу Із Наступний змінамі и ДОПОВНЕННЯ, а у ході Здійснення земельно-реформаційніх ЗАХОДІВ Набуля більш полного змісту. Альо загальна стратегiя i тактика проведення земельної реформи в Україні має базуватіся на фундаментальній роли та значенн...Страница 1 из 5 | Следующая страница